Основателят и диригент на Академията „Сейнт Мартин ин дъ Фийлдс” сър Невил Маринър и композиторът Ханс Цимер се включиха в подписка срещу плановете за разкопки близо до прочутата звукозаписна компания Air Studios в район Хампстед, Лондон.В документа, публикуван от британския вестник ”The Telegraph”, се посочва, че Общината на Кемдън трябва да отхвърли предложенията за създаването на подземия за жителите на къщите в непосредствена близост. Също така се посочва, че евентуалните строителни дейности „ще доведат до сериозни рискове за сградата на звукозаписното студио и ще засегнат критично нуждата от тишина, която е предпоставка за извършваните специализирани записи”. Проучвателните сондажи вече са доказали смущаващите факти. Участниците в подписката предупреждават, че строителството може да навреди на бъдещето на студиото и на британската филмова индустрия.
Air Studios е независима звукозаписна компания, основана през 1965г. от продуцента на Бийтълс Сър Джордж Хенри Мартин и неговия партньор Джон Бърджис, след като двамата напускат лейбъла EMI. Четири години по-късно е основан един от двата студиийни комплекса в Лондон, в който може да се събере цял симфоничен оркестър. Там често се осъществяват записи на филмова музика и затова мястото се посочва като „водеща дестинация за киноиндустрията”. Икономически анализатори припомнят, че приходите на филмовият сектор възлизат на 1,4 млрд.лири, които постъпват в британската икономика. Ето защо забавянето на отговора от страна на Община Кемдън „създава несигурност за съществуващия график със записи, за договорите и поминъка на стотици хора”, сочи подписката.
Специалистите считат, че подобни загуби трудно биха се възстановили. В интервю за ”The Telegraph” съсобственикът на Air Studios Пол Улф заявява, че „това би могло да бъде фатално”. По думите му „комбинацията от праха, шума, изкопните работи и движението на водата ще окажат огромно въздействие. Строителите сякаш копаят алея в градина, но през последния месец забелязаха какво са направили само с малък багер и това спря работата им". Повече от 800 души участват в подписката, а още 10 000 са се включили в онлайн петицията.